niedziela, 20 kwietnia 2014


masz za swoje
 pomyśl czasem 2 razy
zanim cos powiesz/napiszesz

 

10 komentarzy:

 1. rzucić się w wodę czy pozwolić cieniom wsiąkać w skórę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi to przypomina Solrais Lema, stację kosmiczną, zawieszoną w samotności kosmosu. Spokojny żywot w smolitych cieniach z gwiazdami wkoło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłam na Twoją stronę jakoś przypadkowo. Piękne zdjęcia ;) Jestem pod wrażeniem. Czy mogłabyś mi powiedzieć jak si robi takie foty jak w tym poście? Skąd te smugi? Jestem kompletnym laikiem ;) : http://okiemrzaby.blogspot.com/2012/09/sylwia.html Pozdrawiam serdecznie i dziękuję. Aśka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asia, taki efekt uzyskuje sie przez stosowanie "przeszkadzajek". Tym razem była to płyta kompaktowa dająca takie własnie smugi, przyłozona pod katem do obiektywu.

   Usuń
  2. Dziękuję :) Zazdroszczę Ci wiedzy (poza talentem oczywiście) ;) pozdrawiam. Aśka

   Usuń
  3. zapewniam Cie ze o wiele wiecej nie wiem niz wiem ;)

   Usuń
 4. A czy tego można się nauczyć z książki , internetu itp? Tych róznych sposobów, tricków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie czytałam żadnych poradników. Wiele rzeczy odkryłam przez przypadek. U mnie pomysły na to, jak cos pokazać pojawiaja się same , jakby intuicyjnie. Szukała odbić, specyficzna grę światła, poruszam aparatem, przestawiam parametry. Efekty bywają zaskaujace!
   Ale zeby była jasnosc- w fotografowaniu nie chodzi o to, zeby uczyc się trików. Bo fotografie się albo czuje , albo nie. Nie zadwac pytań jak? ale po co?
   Trzeba nie tylko patrzeć ale i widziec. Zauważać ...

   ale się rozgadałam :)))

   Usuń